Zinchenko afër transferimit në Arsenal

Manchester City dhe Arsenali janë afër marrëveshjes së dytë në këtë merkato.

Pasi u zyrtarizua kalimi i Gabriel Jesusit nga City te Arsenali, tani “Topçinjtë” janë shumë afër të nënshkruajnë me një lojtar tjetër.

Bëhet fjalë për ukrainasin, Oleksandr Zinchenko i cili do t’i bashkohet ekipit nga Londra.

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur për 30 milionë funte.

Ndërkohë, tani ka edhe progres në bisedimet mes Arsenalit dhe futbollistit për pagën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mëngjesin e sotëm në Tabanoc dhe Bogorodicë pritet rreth 30-40 minuta

Story i radhës

Maluma publikon foton intime me të dashurën

Të fundit nga