Ziberi: Me kryeministrin shqiptar po thyhen tabutë se kjo pozitë i rezervohet vetëm një komuniteti etnik

Avokati i Popullit Naser Ziberi tha sonte në emisionin “Click Plus” në TV21 se me emërimin e kryeministrit të parë shqiptar thyhen tabutë që kjo pozitë i rezervohet vetëm një komuniteti etnik në vend.

“Kjo do të thotë tejkalim i barrierave të tilla dhe krijimi i një ambienti ku cilësia, rezultatet e zgjedhjeve dhe vizioni për të ardhmen e vendit do të jenë vendimtare dhe jo përkatësia”, tha Ziberi.

Story i mëparshëm

Statovci për sharjet në Kuvend: Qasja e deputetit Shala, e pajustifikueshme

Story i radhës

Kryetari i Sarajit takon ambasadorët e Shqipërisë dhe Malit të Zi

Të fundit nga