Zhang fikson çmimin për shitjen e mundshme të Interit

Steven Zhang kërkon 1,2 miliard euro për të hequr dorë nga klubi zikaltër.

Një ditë më parë, prestigjiozja Financial Times theksoi se Goldman Sach dhe Raine Grop janë mandatuar për të gjetur blerës në Wall Street, lajm ky është gjen konfirmime edhe në Milano.

Pavarësisht se nuk ka ende emra konkret, flitet që një grup amerikan dhe dy nga Emiratet Arabe që janë të gatshme të investojnë për të blerë Inter.

Zhang ka nevojë për para, por nga ana tjetër nuk dëshiron që të heq dorë plotësisht nga Inter, për këtë arsye sipas mediave italiane, Zhang po kërkon në treg një blerës që t’i sheh një pjesë të aksioneve, duke mbajtur për vetë shumicën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

(VIDEO) Zaev: Nuk kthehem në politikë, nuk kandidoj për president?!

Story i radhës

Policia deklarohet për rastin e 4-vjeçarit që u kafshua nga qeni në Ulpianë

Të fundit nga