Zgjedhjet/ Në Dukagjin të Shkodrës ngrijnë vendvotimet, dëbora vështirëson procesin

Në Dukagjin të Shkodrës, situata me reshjet e dëborës e ka bërë thuajse të pamundur votimin për qytetarët.

Dy njësi administrative, Shosh dhe Pult, shihet se vendvotimet janë në mes të dëborës dhe kanë ngrirë.

Votimi në këtë zonë ka nisur me vonesë për shkak të situatës me motin.

Ndërkohë në qytetin e Shkodrës janë hapur të gjitha qendra e votimit.

Story i mëparshëm

Dhjetë gjërat ku gabuam gati të gjithë mbi Rusinë, dhe pushtimin e saj në Ukrainë

Story i radhës

Sot luhen tri ndeshje në Superligën e Kosovës, vëmendja në Suharekë

Të fundit nga