Zgjedhjet e parakohëshme për Këshillin e Tetovës, partitë dorëzojnë kandidaturat (EMRAT)

Zgjedhjet e parakohëshme për Këshillin e komunës së Tetovës kanë vënë në lëvizje partitë që të dorëzojnë listat e kandidatëve në afat të caktuar. Sonte sipas informacioneve të fundit janë dorëzuar disa nga listat e partive politike e mes tyre edhe një Listë e re. Kështu, Lëvizja Besa, Aleanca për shqiptarët, Alternativa, PDSH, Më mirë për Tetovën dhe Lista Rezisto kanë bërë publike listat e top 10 kandidatëve për Këshilltar komunal.

BDI:

1.Faton Ameti
2.Veton Murati
3.Teuta Abazi
4.Amet Rexhepi
5.Emin Velija
6.Lindita Jahja
7.Shpresa Qazimi
8.Fitim Mustafi
9.Kujtesa Bajrami
10.Sali Elmazi
11.Liridon Disha

Lëvizja BESA

1.Besar Durmishi
2.Besa Kadriu
3.Uka Aliti
4.Naim Ismaili
5.Yllzana Zeqiri
6.Bekim Sadiki
7.Valon Zeqiri
8.Halime Rustemi
9. Arbër Ajdini
10. Mimoza Zylbeari

Lista Rezisto

1. Agon Zaimi
2. Visar Saiti
3. Saranda Kolari
4. Gent Memeti
5. Alban Qamili
6. Selma Sherifi
7. Valon Jashari
8. Imer Derguti
9. Arjeta Shabani
10. Nesrin Mehmedi

Alternativa

1.Faton Selami
2. Jusuf Abduli
3. Merhal Ismaili
4. Valdet Zulbeari
5. Arita Selimi
6. Vullnet Kuçi
7. lindita Etemi
8. Xhanaj Memedi
9. Eduard Hamzai
10. Selma Shefiki

ASH

1.Abdullah Osmani
2. Idila Pustina
3. Arlinda Aliti
4. Vullnet Jakupi
5. Blerjan Imeri
6. Semira Ibraimi
7. Jetmir Musai
8. Lorina Karemani
9. Metin Esati
10. Melek Gyuven

PDSH
1.Visar Palloshi

Ngadhnjim Alili
Gjilfer Shasivari
Besart Asllani
Emrush Sajkipi
Mona Sadiki
Behar Loki
Ejup Shabani
Vjosa Ilazi
Ajsel Bilalli

Më mirë për Tetovën
1.Elmedina Abdullau

Hamdi Sulejmani
Merita Maksuti
Ngadhnjim Memedi
Fortesa Asani
Zeqir Sulejmani
Agon Memedi
Fjolla Ibraimi
Arif Arifi
Nasuf Nebiu

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Konfiskohet drogë me vlerë afër gjysmë milioni euro

Story i radhës

Kosova në Kampionatin Ballkanik

Të fundit nga