Zelensky: Donbasi do të jetë ukrainas

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky reagoi ndaj kapjes nga rusët të qytetit lindor të Lyman, qendrës së madhe hekurudhore të rajonit të Donetsk dhe përpjekjes për të kapur qytetin e Severodonetsk.

Ai u shpreh se nëse Rusia mendon se këto vende do të jenë të saj, e ka gabim, raporton Sky News.

Nëse pushtuesit mendojnë se Lyman ose Severodonetsk do të jenë të tyret, ata e kanë gabim”, tha presidenti ukrainas.

Donbasi do të jetë ukrainas”, u shpreh ai.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ahmeti ngushëllon familjen për vdekjen e ish-presidentit Bujar Nishani

Story i radhës

Hyri për të bërë dush, por e zuri korrenti/ Zbardhen detaje nga tragjedia në Fushë Arrëz. Si humbën jetën nëna me dy vajzat

Të fundit nga