Zbulohet data, ja kur përfundon lufta në Ukrainë

Pavarësisht rrëfimeve të përhapura të problemeve me të cilat përballen forcat e Vladimir Putinit në Ukrainë, ushtarëve rusë në vend raportohet se u thuhet nga eprorët se lufta duhet të përfundojë deri më 9 maj, raporton SkyNews, përcjell Bota sot.

Ushtria ukrainase thotë se po kryhet “punë e vazhdueshme propagandistike midis personelit të forcave të armatosura të Federatës Ruse”, e cila i referohet datës – e cila ka një rëndësi si “Dita e Fitores”.

Ajo festohet çdo vit në të cilën zhvillohet fushata e suksesshme ruse e Luftës së Dytë Botërore.

Dhe përkujtohet me një paradë në Moskë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E shpallën të vdekur katër herë, reagon Sabri Fejzullahu

Story i radhës

Pro-shqiptarizmi i presidentit kroat dhe anti-shqiptarizmi i kryeministrit shqiptar!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish