Zbardhet agjenda e Kongresit të PS-së nesër, ja temat dhe kush do të flasë përpos Ramës

Zbardhet agjenda e punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste që do të zhvillohet ditën e nesërme në Kryeqytet.

Mësohet se kongresi do të nisë në orën 9.30 ku në pjesën e parë do të jenë 5 panele që do të zgjasin nga ora 9.30-11.30.

Ndërkohë pjesa e pjesa e dytë nis në 12:00 me hapjen e punimeve me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Damian Gjiknuri, mbi pjesën organizative.

Në kongres do të flasin edhe Elisa Spiropali, Ditmir Bushati, Taulant Balla, Blendi Klosi, Etjen Xhafaj dhe vetë kryemsnitri Edi Rama.

Agjenda e Plotë:

Kongresi i Partisë Socialiste nis punimet e tij në orën 9.30.

Në pjesën e parë do të jenë 5 panele që do të zgjasin nga ora 9.30-11.30:

-Rinia, Inovacioni, Fëmijet

Vendi: Kollonat mes Sheshit Italia dhe Sheshit Nënë Tereza

-Rajoni, Europa, Siguria

Vendi: Holli i Pallatit të Kongreseve

-Bujqësia dhe Siguria Ushqimore

Vendi: Sheshi Nënë Tereza

-Energjia, Mobiliteti, Mjedisi

Vendi: Sheshi Italia

-Shëndetësia dhe Mbrojtja Sociale

Location: Hapesira para hyrjes se Pallatit te Kongreseve

Pjesa e dytë nis në 12:00 – HAPJA E PUNIMEVE me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Damian Gjiknuri, mbi pjesën organizative dhe politike të PS

KËSHILLIMI KOMBËTAR – Paraqitje e rezultateve të procesit dhe objektivat. Elisa Spiropali.

ANGAZHIMI NË POLITIKË – Hapja dhe fuqizimi i Partisë Socialiste. Ditmir Bushati.

PËRFAQËSIMI i qytetarëve dhe PËRGJEGJËSITË e mazhorancës. Taulant Balla.

Fjala e Kryetarit të Partisë Socialiste z. Edi RAMA.

B)Sesioni i punimeve formale -Çelja e pjesës organizative.

STATUTI – Prezantimi i paketës së ndryshimeve në Statutin e PSSH-së. Blendi Klosi.

DIGJITALIZIMI – Prezantim i platformës së re digjitale. Etjen Xhafaj  

DISKUTIME – Hapje e diskutimeve të lira nga delegatët e Kongresit.

MBYLLJA E PUNIMEVE TË KONGRESIT

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zyrtari perëndimor: Katastrofë për Putinin, forcat ruse braktisin tanket në tërheqje të nxituar

Story i radhës

Kosova e mposhti edhe Kazakistanin! Munishi: Tani na pret ndeshja e vështirë me Skocinë

Të fundit nga