Xherdan Shaqiri rikthehet, triumfon skuadra e tij

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, është rikthyer pas lëndimit.

“Rikthimi i shkëlqyeshëm i Shaqirit në fitoren e rëndësishme të Chicagos me rezultat 1:0 ndaj Philadelphia Union.

“Xherdan Shaqiri është rikthyer fuqishëm në fushë pas një pushimi të shkurtër të lëndimit. Ylli i kombëtares së Zvicrës bëri një paraqitje të shkëlqyer në fitoren 1:0 të Chicago Fire.

Goli vendimtar erdhi në minutën e 68-të me anë të mesfushorit Federico Navarro (shënoi nga 17 metra). Goditja e tij e devijuar gjen rrugën në këndin e poshtëm të djathtë të portës, 1:0”, shkruan mediumi zviceran “Blick”.

Xherdan Shaqiri rikthehet pas një dëmtimi dhe mungesës në dy ndeshjet e fundit. 

“Ai me pasime të shkëlqyera, ngjall rrezik dhe tregon se është i gatshëm të vrapojë”, shkruan media zvicerane.

Megjithatë, portali sportiv “VAVEL” shkruan për “performancën më të mirë që Shaqiri ka treguar me fanellën e Chicagos deri më tani”.

Pavarësisht tre pikëve, situata në tabelë mbetet e pakëndshme për skuadrën e trajnerit Ezra Hendrickson. Me 17 pikë janë të parafundit në tabelë në Konferencën e Lindjes në ligën amerikane.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dakota Johnson flet për filmin erotik “Fifty Shades of Grey”

Story i radhës

Xhaferi: Shumë herë jam akuzuar se interpelancat i mbaj në sirtar

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish