Xhaka udhëheqë Zvicrën ndaj Bjellorusisë

Sonte me fillim nga ora 18:00 stadiumi “Karađorđe” i Novi Sadid do të jetë nikoqir i përballjes me Bjellorusië dhe Kombëtares së Zvicrës.

Të dy kombëtaret përballen sot në kuadër të fazës së grupeve të ciklit kualifikues drejt Kampionatit Evropian Euro 2024.

Zvicra dhe Bjellorusia pozicionohen në Grupin I, ku gjendet Kosova, së bashku me Izraelin, Andorrën dhe Rumaninë.

Takimi i fundit me Zvicrës dhe Bjellorusisë daton në muajin qershor të vitit 2017, ku asokohe Zvicra regjistroi fitore minimale me shifrat 1:0.

Kapiten te Zvicra sot është mesfushori me prejardhje kosovare, Granit Xhaka, i cili synon të udhëheqë “Helvetikët” drejt fitores sot në Serbi, kundër Bjellorusisë.

Tanimë të dy trajnerët kanë vendosur se me cilët lojtarë do ta fillojnë ndeshjen, dhe formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Bjellorusia (4-5-1): Kudravets; Yuzepchuk, Volkov, Polyankov, Malkevich; Kovalev, Ebong, Yablonskiy, Selyava, Grechikho; Khvashchinskiy

Zvicra (4-3-2-1): Sommer; Rodriguez, Akanji, Elvedi, Widmer; Freuler, Zakaria, Xhaka; Steffen, Vargas; Itten

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Skocia e nis me “këmbën e mbarë”

Story i radhës

Vdekja e 6 vjeçares, inspektorati nuk konstaton gabim mjekësor

Të fundit nga