Xhaferi: Shqiptarët që mbështesin Rusinë e kanë gabim! Ne jemi pro perëndimorë

Krye i Kuvendit, Talat Xhaferi në ClickPlus në TV21 tha se asgjë nuk lidh shqiptarët me Rusinë. Ai theksoi se si popull gjithmonë kemi qenë pro perendimorë.

“Atë e kanë gabim deri në fund. Pjesa që mendon se duhet të jenë pro rusë…deri në fund. Prej nga të duash merre kontestin historik të raporteve Rusi-shqiptarë, s’ka mbështetje. Përpos interesit dhe shfrytëzimit. S’ka asgjë që lidh shqiptarët me rusë? S’ka, absolutisht nuk ka. Orientimi shqiptar është pro perëndimorë”, theksoi Xhaferi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Avionët luftarakë rusë shkelën hapësirën ajrore suedeze

Story i radhës

​Kherson bëhet qyteti i parë i madh ukrainas që bie nën pushtimin rus

Të fundit nga