Vlerësimi i mirë për shqiptarin ndaj Liverpoolit

Pas shumë javësh ku Armando Broja nuk ka lënë shije të mirë te Southampton, këtë herë vjen një vlerësim pozitiv për sulmuesin shqiptar.

“Hampshire” e ka vlerësuar me notën 6, ndryshe nga të gjitha javët e fundit, ku thuajse asnjëherë nuk është kaluar nota 5.5.

Në ndeshjen ndaj Liverpul, Broja arriti të krijonte vështirësi në mbrojtjen kundërshtare.

“U fut disa herë në pozicionet e duhura dhe goli iu mohua nga këmbët e Alison.

Punon shumë në sulm për periudhë të gjatë kohe, duke mbyllur mbrojtësit e Liverpulit. Megjithatë ishte i izoluar në sulm për shumicën dërrmuese të ndeshjes”, shkruhet nga Hampshire.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Pentagoni: Numri i objekteve të panjohura në qiell po rritet

Story i radhës

Robert Aliaj përplaset me Ardit Çunin: Patëm një paraqitje skandaloze në Eurovision

Të fundit nga