Vitamina që i duhet patjetër fytyrës tuaj

Vitamina që ju nevojitet për fytyrën tuaj është një dhe e vetme dhe “premton” për të transformuar fytyrën tuaj.

Vitamina për të cilën ka nevojë fytyra juaj është vitamina C, e cila premton të ndryshojë strukturën, pamjen dhe shëndetin e lëkurës tuaj.

Vitamina C është e pasur me antioksidantë, ndihmon në prodhimin e kolagjenit dhe përmirëson ngjyrën. Në të njëjtën kohë, zvogëlon ndjeshëm shenjat e puçrrave.

Vitamina C është jashtëzakonisht antioksiduese dhe mbron lëkurën tuaj nga “papastërtitë” e mjedisit ndërsa vonon shfaqjen e rrudhave.

Kjo vitaminë depërton thellë në lëkurë dhe vepron për të neutralizuar radikalet e lira që janë toksike për qelizat e lëkurës. Në të njëjtën kohë, ajo promovon sintezën e re të kolagjenit.

Dhe rezultatet janë të dukshme! Lëkura ka një strukturë të përmirësuar, është e butë dhe rrudhat zhduken dita ditës! Në të njëjtën kohë, sipas Dr. Saira Vitamina C është një anti-inflamator i fuqishëm dhe mund të ndihmojë ata që kanë puçrra.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Afro 1,000 persona ende të ndaluar në Kazakistan

Story i radhës

Teuta në krizë

Të fundit nga