Vidhte banesa, arrestohet “skifteri” shqiptar në Itali

Policia në Itali ka ekzekutuar një urdhër arresti ndaj një shtetasi shqiptar, me kërkesë të prokurorit publik të Avellinos.

49-vjeçari shqiptar akuzohet se ka vjedhur një shtëpi më 31 mars të këtij viti.

Gjatë kontrollit në banesën e shqiptarit u gjetën sendet e vjedhura të cilat u sekuestruan.

Autori shqiptar me iniciale A.G., u transferua në burgun e Avellino-s në rrethin Bellizzi Irpino.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kuvendi i Kosovës sot dhe nesër hap dyert për bashkatdhetarët

Story i radhës

Shpallen kampionët e FISU Kupës Botërore Universitare ne Hendboll 2022

Të fundit nga