VIDEO: Thirrjet për bojkot të zgjedhjeve, mbulohen me mural në shkollën e Çairit – model që duhet ndiqet

Shkolla fillore “Vasill Gllavinov” të Çairit synon të mbjell një model të rri të shkollave – muret të mbulohen me murale.

Ajo tashmë është bërë më tërheqëse me ngjyrat, të shkrira në figura fëmijësh që sigurisht përçojnë edhe mesazh të fuqishëm te nxënësit, transmeton TV21.

Fëmijë të lumtur, lapsi, një top dhe çanta që duket se fluturojnë në ajër, synojnë të bëjnë shkollën një vend më të dashur për nxënësit.

Murali është produkt i artistit Naim Idrizi, i cili ka shpërndarë edhe fotografitë nga vepra.

Nëse muret paraprakisht kanë përmbajtur thirrje për bojkot të procesit zgjedhor, ato tash reflektojnë botë më paqësore jo vetëm për fëmijët.

Burimi: tv21

Story i mëparshëm

Armend Zemaj tregon se pse LDK nuk mori pjesë në takimin e thirrur nga Kurti

Story i radhës

“Heshtni të gjithë”, eksperti i sigurisë: Si u krye vrasja e policit

Të fundit nga