Verratti refuzoi thirrjen e Spallettit në kombëtaren italiane

Ka qenë i befasishëm vendimi i Luciano Spalletit për të mos ftuar Verratin në ndeshjet e shtatorit. Por në fakt e vërteta po del të jetë ndryshe.

Siç raportojnë mediat italiane, duket se ka qenë vetë Verratti që ka refuzuar thirrjen.

Arsye e këtij vendimi thuhet se është situata e tij e komplikuar , fizike dhe psikologjike.

Përplasja me Luis Enriquen dhe situata te PSG duket se ka ndikuar në gjendjen emocionale të lojtarit, për çka edhe e ka refuzuar Italinë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Greqia hap platformën speciale për të prekurit nga përmbytjet

Story i radhës

Inteligjenca turke neutralizon një terrorist të lartë të PKK/YPG-së në veri të Sirisë

Të fundit nga