Vedat Muriqi në Spanjë: Jam shumë i lumtur

Sulmuesi prizrenas, Vedat Muriqi tashmë ka shkelur në tokën spanjolle dhe nesër pritet t’i nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore para nënshkrimit të kontratës me Mallorcan.

Mediet spanjolle kanë shkruar për mbërritjen e tij në Spanjë derisa edhe kanë marrë opinionin e parë të sulmuesit të Kosovës.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu. Mezi pres të filloj stërvitjen me shokët e skuadrës” – tha Vedat Muriqi pas mbërritjes në Spanjë.

Muriqi ka kaluar te Mallorca nga Lazio si huazim për gjashtë muaj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Simptomat paralajmëruese që jeni të lodhur emocionalisht dhe mendërisht

Story i radhës

Damian Gjiknuri e thotë hapur: Përçarja e PD krijon avantazhe elektorale për PS

Të fundit nga