Vdes emri i madh i futbollit 

Ish-futbollisti dhe ish trajneri i Feyenoordit, Celtic, Wim Jansen, ka vdekur në moshën 75-vjeçare.

Ish-mesfushori e kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij si lojtar në Feyenoord, ku konsiderohet një legjendë e klubit.

Interesant është se ai luajti edhe për rivalin e tij më të madh, Ajax dhe fitoi Eredivisie me ta.

Ai fitoi katër tituj të ligës, Kupën Evropiane dhe Kupën UEFA.

Jansen gjithashtu fitoi 65 ndeshje për Holandën përpara se të kalonte si trajner.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si ta kuptoni vetëm nga mesazhet që ai ka interes ndaj jush

Story i radhës

Reagime në Tiranë për Raportin Vjetor të Organizatës Transparency International mbi Perceptimin e Korrupsionit

Të fundit nga