​Vashat çeke të “UPOL” në gjysmëfinale të FISU Prishtina 2022

Ka përfunduar ndeshja e parë e programit të sotëm në sallën “1 Tetori “, e vlefshme kjo për Kampionatin Botëror të hendbollit për universitete.

Ndeshjen mes Universitetit “UPOL” dhe atij “UNIN” në konkurrencën e femrave e fitojnë hendbollistet çeke në epërsi prej nëntë golash.

Pas plot 60′ minutave lojë të zhvilluara në parketin e sallës “1 Tetori”, vashat e “UPOL” mposhtin kroatet e “UNIN” me shifrat 29:20.

Pjesa e parë u mbyll me shifrat 14:11, kurse pjesa e dytë përfundoi me rezultat 15:9.

Më të mirat e ndeshjes ishin Iveta Mikulenkova e Marketa Dobrovska me nga gjashtë gola, kurse më e dalluara te kroatet ishin Tia Vrcek e Jana Jambrisko me nga pesë gola.

Me këtë fitore, vashat e “UPOL” tani kanë siguruar biletën drejt gjysmëfinales së FISU Prishtina 2022.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Xhaferi-Von der Leyen: Gjuha maqedonase do të regjistrohet pa fusnotë

Story i radhës

Rrjeti social Twitter rikthehet online pas 40 minutash ndërprerje

Të fundit nga