Urimi i veçantë i Granitit për Taulantin: Kur nuk kisha mbështetje, ti ishe shtylla ime

Futbollisti shqiptar, Taulant Xhaka, sot po feston 31 vjetorin e lindjes.

E në mesin e urimeve që ai pranoi, është edhe urimi publik i vëllaut të tij, Granitit.

Përmes një postimi në profilin e tij të “Instagramit”, ai e ka uruar atë me fjalët më të veçanta.

“Urime ditëlindja e 31-të. Vëllau im hapat e parë i morëm bashkë, kur nuk kisha mbështetje ti ishe shtylla ime, në çdo hap këshillat e tua ishin frymëzimi dhe motivi im. Shëndet, lumturi të pafundme në familjen tonë.”, thuhet në postimin e Taulantit.

Ndryshe kjo ditëlindje është edhe më e veçantë për futbollistin, pasi ditë më parë njoftoi se ai dhe bashkëshortja e tij do të bëhen së shpejti prindër për herë të dytë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pushtimi i Ukrainës është kthim në imperializëm

Story i radhës

Betohen 19 shtetasit më të rinj shqiptarë, Veliaj: “Të bashkohemi në diversitet

Të fundit nga