Ukraina vendos obusët e rinj amerikanë në vijat e frontit

Ukraina ka vendosur shumë nga obusët e saj të rinj amerikanë M-777 në vijat e frontit dhe Uashingtoni ka dorëzuar të gjitha, përveç njërës nga 90 artileritë që duhej të dërgonin, ka thënë ambasada e ShBA-së në Kiev.

M-777 shihet si veçanërisht i rëndësishëm për shkak të rrezes së gjatë dhe saktësisë së tij.

Ambasada e ShBA-së ri postoi një video ushtarake ukrainase të ushtarëve të Kievit duke u trajnuar për përdorimin e armëve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kërcënimi bërthamor rus ndaj Finlandës dhe Britanisë së madhe!

Story i radhës

Rrugëve të New York-ut me pica në duar/ Kështu e festoi Selena Gomez debutimin e shkëlqyer në “Saturday Night Live”

Të fundit nga