U sanua defekti, rikthehet uji në Gjakovë

Uji është rikthyer në Gjakovë pasi u sanua defekti në gypin kryesor, ka bërë të ditur KRU “Gjakova”.

“Në një kohë rekord dhe impenjim për orë të tëra nga ekipi e KRU “Gjakova” përkundër të gjitha problemeve nga faktorë të jashtëm, më në fund arrihet të eliminohet defekti në gypin kryesor fi 800 në Gjakovë, i cili ishte i vendosur në 12 metra thellësi, nga ky defekt kishim ndërprerje të furnizimit me ujë pothuajse në të gjithë zonën e mbulueshmërisë!”, thuhet në njoftimin e kësaj kompanie.

Sipas tyre, rikthimi i furnizimit me ujë veçse ka filluar, por që duhet pak kohë derisa uji të qarkullojë në rrjet.

Rekomandohet që ujin ta lini të rrjedhë për për pak, para konsumimit!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ky është shkaku i ndërprerjse së rrymës sonte në Shkup

Story i radhës

Despotovski: Anëtarësimi në BE do të shumëfishonte investimet e huaja

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish