Tuchel beson te Romelu Lukaku

Trajneri i Chelsea, Thomas Tuchel ka besim te Romelu Lukaku.

Lukaku nuk po kalon në një formë të mirë pas transferimit te Chelsea, por në mbrojtje i doli trajneri i ekipit, Tuchel.

“Ne e kërkuan Lukakun dhe e transferuam sepse besonim tek ai, ende besojmë te sulmuesit.

Nuk është faji i tij për dy ndeshjet e fundit, ai nuk ka qenë as titullar”, tha Tuchel për webfaqen e Chelsea.

Gjermani, tha se ende beson që Chelsea nuk kanë paguar kotë gjithë ato para për belgun.

“Ka një arsye pse shpenzuam 113 milionë euro për të dhe ai pati arsyet e tij për t`u rikthyer te Chhelsea”, tha ai.

Lukaku në 20 paraqitje këtë sezon në Premier Ligë ka shënuar pesë gola dhe ka regjistruar një asistim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Maqedoni e Veriut: Në Kushtetutë si shqiptarë

Story i radhës

“Pusho se po sheh mami”, premtimet e Erionit dhe Mikelës: Do jem më e kujdesshme në veshje

Të fundit nga