Traore, lojtar i Barcelonës

Barcelona dhe Wolverhampton kanë arritur marrëveshje për huazimin e lojtarit Adama Traoré.

Kontrata e tij me blaugranat do të jetë deri më 30 qershor 2022.

Blaugranët do të paguajnë pagat e lojtarit dhe ekziston një mundësi për ta bërë marrëveshjen e përhershme në Barcelona dëshiron.

Adama Traore është rritur në La Masia dhe ka debutuar si profesionist me Barcelonën.

Ai ishte shitur para disa vitesh te Aston Villa, ndërsa bëri karrierën edhe në disa klube të tjera angleze.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vetëm 50 të verbër të punësuar, kryetari i Shoqatës: Jemi të arsimuar, por paragjykohemi

Story i radhës

Si ta zgjidhni problemin e tharjes së gojës?

Të fundit nga