Transformohet pika e Llogarasë, Rama: Ju lutemi asnjë mbeturinë të hedhur në tokë

Pika e Llogarasë në Shqipëri, një nga vendet më të bukura me pamje madhështore që shërben po ashtu për nisjen e parashutave është pastruar tërësisht.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka postuar disa pamje se si ishte dhe sesi është shndërruar kjo pikë.

“Gati edhe ballkoni i pastruar mbi pasqyrën mahnitëse të Llogarasë”, u shpreh Rama, ndërkohë që u bëri edhe një kërkesë qytetarëve.

“E vetmja kërkesë për ju që do të vizitoni bregdetin: Ju lutemi asnjë mbeturinë të hedhur në tokë!”, theksoi ai.

Në pikën panoramike të Llogorasë që shërben po ashtu për nisjen e parashutave është pastruar gjithçka dhe janë hequr vjetërsirat që shëmtonin zonën. Janë lyer muret dhe janë vënë koshat./atsh

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Flet trajneri nënkampion bote: Shpresoj të përsëritet historia ime me Feyenoordin

Story i radhës

Komuna e Prishtinës apelon tek qytetarët që mos t’u japin para fëmijëve lëmoshë kërkues

Të fundit nga