Tortura brutale/ Rreshteri rus rrah për vdekje ushtarin, ia prejnë këmbët dhe organin gjenital!

Një ushtari rus u detyruan t’i presin organet gjenitale dhe këmbët pas një torture të gjatë nga rreshteri i tij.

Andrey Sergeyevich Sychyov, dhe tetë ushtarë të tjerë, iu nënshtruan rrahjes torturuese që zgjati për më shumë se tre orë në 2005.

Andrei i traumatizuar u detyrua mizorisht të ulej me duar të lidhura pas shpine nga rreshteri i vogël Alexander Sivyakov.

Atëherë 19-vjeçari dhe ushtarë të tjerë të rangut më të lartë i nënshtruan një rrahjeje të tmerrshme prej tre orë e gjysmë.

Andrey mbeti në dhimbje të tmerrshme për shkak të lëndimeve të tij të tmerrshme për katër ditë dhe ishte në gjendje të merrte trajtim mjekësor vetëm më 4 janar.

Image

Andrey Sergeyevich Sychyov të traumatizuar iu desh t’i prenë këmbët dhe organet gjenitale.

Mjekët e tmerruar zbuluan se ai kishte pësuar shumë kocka të thyera, trauma të rënda në zonën gjenitale dhe gangrenë në këmbë pas sulmit të egër.

Vonesa në kërkimin e ndihmës thelbësore mjekësore nuk u la atyre zgjidhje tjetër veçse t’i prenë të dyja këmbët, organet gjenitale dhe një gisht për të shpëtuar jetën e ushtarit.

Image

Rreshteri i sëmurë Alexander Sivyakov urdhëroi rrahjen e tmerrshme të trupave ruseKredia: Alamy

Në vazhdën e sprovës së tij brutale, nëna e Andreit, Galina Sychyov, pretendon se asaj iu ofruan ryshfet në mënyrë që familja të mos ndiqte veprime ligjore.

Ajo tha se ishte inkurajuar të merrte 100,000 dollarë (76,000 £) në para të heshtura, si dhe një pronë në këmbim të heshtjes së tyre.

Por rreshteri i sëmurë Sivyakov, i cili urdhëroi dënimin e urryer, u gjykua përfundimisht për incidentin dhe pesë akuza të tjera për abuzim.

Megjithatë, pavarësisht nga lëndimet që i ndryshuan jetën Andreit, ai u dënua me vetëm katër vjet burg dhe iu hoq grada.

Kjo histori sadiste u rishfaq mes luftës në Ukrainë dhe rrëfimeve të përsëritura të brutalitetit të pamëshirshëm nga trupat ruse.

Burrat e Putinit dyshohet se krijuan dhoma torturash ku masakruan civilë në stilin e ekzekutimit ndërsa përdhunonin dhe vranë gra dhe fëmijë në Bucha.

Imazhet e tmerrshme nga vija e frontit kanë parë trupat të cilësuar si “më keq se ISIS” dhe të akuzuar për gjenocid.

Trupat e pajetë janë shpërndarë nëpër rrugë, disa me duar të lidhura dhe të tjerë duke shfaqur shenja torture.

Pretendimet rrëqethëse kanë habitur botën dhe kanë lënë shumë njerëz të vënë në pikëpyetje kufirin e barbarisë së Rusisë.

Përdoruesit e Reddit mbetën të tmerruar nga tregimi dredharak i Andrey, duke sugjeruar se llogaria e tij mund të pasqyrojë ngjarjet aktuale në terren në Ukrainë.

Një përdorues shkroi: “Të ndjehesh sikur t’i dorëzohesh rusëve është një ide e keqe. Duhet të luftosh deri në vdekje me këta njerëz.”

Një tjetër shkroi: “Në fund të Luftës së Dytë Botërore, anëtarët e familjes sonë ishin të dëshpëruar që të mos kapeshin nga rusët dhe për fat të mirë u kapën nga amerikanët dhe britanikët”.

“Kishte një arsye shumë të mirë për këtë. Rusia e bëri dorëzimin një gjë më të tmerrshme se vdekja”.

“Kjo është arsyeja pse ata janë ende duke luftuar në Mariupol. Kjo është arsyeja pse ata do të duhet të luftojnë për çdo centimetër katror të Ukrainës.”

Image

Historia e tmerrshme i bën jehonë rrëfimeve të ukrainasve në terren që luftojnë me trupat barbare ruse/ AFP

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Publikohen bisedat me miken e ngushtë të Beatrixës: Ai do Borën

Story i radhës

Masakra, tortura e djegie! Një ekip ekspertësh nisen drejt Ukrainës për të identifikuar viktimat e luftës

Të fundit nga