Tetë të vrarë në sulmin me raketa ruse në Lysychansk

Një sulm raketor rus në qytetin lindor të Ukrainës, Lysychansk, ka vrarë të paktën tetë persona dhe ka plagosur 21, tha Serhiy Haidai, guvernatori i rajonit të Luhansk.

“Sot, kur njerëzit civilë po mblidhnin ujin nga një rezervuar, rusët synuan turmën,” tha zoti Haidai në një deklaratë në Telegram.

Më herët, civilëve u ishte kërkuar të evakuonin qytetin lindor, ndërsa forcat ruse vazhduan të bombardojnë rajonin, përcjell Bota sot.

Qyteti është qyteti i fundit i madh i Luhanskut që ende mbahet nga trupat ukrainase.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vajza e Guardiolas vazhdon t’i pushtojë faqet rozë me imazhet nga pushimet

Story i radhës

Incidenti në Kuvend, Talat Xhaferi ftoi në koordinim shefat e grupeve parlamentare, opozita e bojkotoi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish