Tërmet me magnitudë 4,2 ballë në Detin Mesdhe

Një tërmet me magnitudë 4,2 ballë goditi Detin Mesdhe sot herët, njoftoi Autoriteti turk i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërmeti ndodhi 335 kilometra larg nga brigjet e rrethit Datça në provincën perëndimore Muğla të Türkiyes në një thellësi prej 7,22 kilometrash, tha AFAD.

Nuk janë bërë të ditura detaje për viktima apo dëme.

Story i mëparshëm

Dyshime për korrupsion/ Heshtja “pllakos” eurodeputeten Eva Kaili, autoritetet belge gati për hapin e radhës

Story i radhës

Francë, policia ndërhyn ndaj tifozëve të Marokut që dolën për të festuar fitoren ndaj Portugalisë

Të fundit nga