Të paktën nëntë të vdekur pas goditjes në kullën televizive

Një sulm me raketa në një kullë transmetimi në veri të Ukrainës ka vrarë të paktën nëntë persona dhe ka lënë nëntë të tjerë të plagosur, ka thënë një zyrtar lokal.

Vitaliy Koval, guvernatori i rajonit Rivne, tha se kulla dhe një ndërtesë administrative aty pranë u goditën nga dy raketa të veçanta në sulmin që ndodhi në fshatin Antopi, shkruan BBC, pՃrcjell “Bota sot”.

Ka ende njerëz nën rrënoja”, shtoi ai.

 Mediat lokale raportuan se transmetimet tokësore televizive dhe radiofonike ishin jashtë transmetimit në rajonin verior Rivne të Ukrainës pas grevës këtë mëngjes.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

PSG interesohet për Dembelen

Story i radhës

Bexheti pret në takim përfaqësuesit e SHKA SHQIPONJAT

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish