“Të dua përgjithmonë”, gruaja e Navalny bën homazhe gjatë varrimit të tij

Gruaja e opozitarit rus, Alexei Navalny ka nderuar burrin e saj teksa ai është varrosur në Moskë dy javë pas vdekjes së tij në burg.

Yulia Navalnaya – e cila nuk ka marrë pjesë në funeralin e burrit të saj pasi ndodhet jashtë Rusisë, falënderoi Navalny për “26 vitet e lumturisë absolute… edhe gjatë tre viteve të fundit”.

Në një mesazh që shoqëronte një video homazhe në X, ajo tha: “Për dashurinë, që më mbështete gjithmonë, që më bëre të qesh edhe nga burgu, për faktin që ke menduar gjithmonë për mua. Nuk di si të jetoj pa ty, por do të përpiqem të të bëj të lumtur për mua dhe krenar me mua. Nuk e di nëse mund ta përballoj apo jo, por do të përpiqem”, shprehet Yulia.

“Ne do të takohemi patjetër një ditë. Kam shumë histori të pathëna për ju, dhe kam shumë këngë të ruajtura për ju në telefonin tim, budallaqe dhe qesharake, në përgjithësi, të them të drejtën, këngë të tmerrshme, por ato kanë të bëjnë me ne dhe me të vërtetë doja t’ju lë t’i dëgjonit. Dhe me të vërtetë doja të të shikoja t’i dëgjoje ata, të qeshësh dhe më pas të më përqafoje. Të dua përgjithmonë. Pusho në paqe”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Banka e Shqipërisë: Besimi në ekonomi pësoi rënie për të dytin muaj radhazi në shkurt

Story i radhës

​Vazhdon greva e punëtorëve teknikë në UP, ndërpritet ajo në Qendrën Studentore

Të fundit nga