Taravari akuzon aktivistin e Aleancës Cufi Koka se është militant i BDI-së!

Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe nënkryetar i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, në një intervistë për “Focus” ka deklaruar se incidenti tek sheshi Skënderbeu në Shkup ndodhur në ditën e pestë të protestave anti evropiane të organizuara nga VMRO dhe Levica, Cufi Kokën (Isuf Enuzin) njërin  prej anëtarëve të partisë së tij që nxori armë zjarri dhe qëlloi në ajër në mes të protestuesve, e ka akuzuar si militant të BDI-së.

Për Taravarin aktivisti i Aleancës, Cufi Koka tashmë militant i Bashkimit Demokratik për Integrim sipas tij dhe i manipuluar nga tifo grupi “Shvercerat”, është shkaktari kryesor për incidentin tek sheshi Skënderbeu mes protestuesve pro rus dhe shqiptarëve./politiko.mk/

Story i mëparshëm

Arrestohet nga rusët shtetasi i tretë amerikan në Donbas, familja e tij pretendojnë se padrejtësisht po akuzohet

Story i radhës

Fahrije Hoti nga Krusha e Madhe shkëlqen me ndershmëri, Vlora Çitaku dhe PDK-ja po ndotin me tradhti

Të fundit nga