Takimi Ahmeti-Kurti, Grubi: Hasëm mirëkuptim, Kurti premtoi rishqyrtim të masave!

Zëvendës kryeministri, Artan Grubi, njëherit ministër për system politik në emisionin debativ në televizionin klan ka folur për vizitën zyrtare në Prishtinë dhe takimin me Kurtin, po edhe mbajtjen e mbledhjes ndër Qeveritare me bullgarinë.

Për vizitën në Prishtinë dhe takimin me Kurtin zv.kryeministri Grubi tha se takimi është zhvilluar pas një bisede telefonike mes Kurtit dhe Ahmetit.

Ai tha se në këtë takim u diskutua për bashkëpunimin ekonomik dhe çështjet e hapura ballkanike.

“Nënshkruam projekte konkrete, qendër e përbashkët turistike, Kodra e Diellit, autostradën Tetovë-Prizëren, e disa të tjera”, tha Grubi.

Foli edhe për mungesën e ministrit Sali në takimin me Grubin.

“Zoti Sali ka kryetar tjetër, folëm edhe për masat kufizuese në kufi. I lutëm autoritetet të heqen masat dhe hasëm mirëkuptim nga Kurti dhe na u tha se do të rishqyrtohet vendimi”, tha Grubi.

 

 

Story i mëparshëm

Gratë ukrainase stërviten për luftë me Rusinë

Story i radhës

Arta Bilalli-Zendeli zgjidhet zv.anëtare e Komitetit për zgjedhjen e gjykatësve në Gjykatën europiane për të drejtat e njeriut

Të fundit nga