Super ndeshje, Miami e barazon serinë e fitoreve në finale ndaj Denverit

Me një ndeshje fantastike, Miami Heat ka arritur të shënojë fitore në finalen e dytë të play-offit në NBA ndaj Denver Nuggets.

Miami arriti të fitonte me rezultat 108:111, duke e barazuar në 1:1 serinë e finaleve.

Vincent dhe Butler ishin më të dalluarit te Miami, duke shënuar 23, respektivisht 21 pikë.

21 pikë shtoi edhe Adebayo, krahas edhe nëntë kërcimeve e katër asistimeve.

Te Denveri më i dalluari ishte Jokic me 41 pikë, 11 kërcime e katër asistime.

Kujtojmë se kampion i NBA shpallet ekipi që i arrin katër fitore.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rëndësia e KFOR-it në Kosovë do të diskutohet në samitin e NATO-s që mbahet me 11 korrik

Story i radhës

Vendet e lira për praktikat e punës në administratë, Rama ftesë të rinjve: Aplikoni

Të fundit nga