Sot zgjidhet kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, kandidatë Bujar Spahiu, Eduard Shefki dhe Emirjon Vathaj

Sot mbahen zgjedhjet për kreun e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë.

Votimi do të bëhet në ambientet e Medresesë së Tiranës.

Pas përfundimit të mandatit 5-vjeçar të kryetarit aktual Bujar Spahiu, i zgjedhur më 02 mars të vitit 2019.

Kandidatë janë kryetari aktual Spahiu, Eduard Shefki, Administrator i myftinisë së Durrësit si dhe Emirjon Vathaj, Myfti i Beratit.

Story i mëparshëm

Kurti bën një përmbledhje të vizitave në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë, njofton për takimet që zhvilloi

Story i radhës

Mbyti për vdekje dy fëmijët, 38 vjeçari nuk pendohet: Do ta bëja përsëri

Të fundit nga