Siljanovska konsideron se Bullgaria do të heq veton

Deputetja nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Gordana Siljanovska Davkova në TV Sitel u shpreh se Bullgaria ka mundësi ta heq veton për shkak se rruga e vendit për anëtarësim në BE do të zgjasë 15 vite deri sa të hapen 27 kapituj.

Sipas saj, kjo është metodologjia e re.

“Sa kapituj të hapim aq herë secili që nuk do të jetë i kënaqur nga ne do të kërkojë kushte reja”, tha Davkova.

Davkova thotë se ekziston pakicë maqedonase edhe në Bullgari.

“Pakica është realitet. Pakicë në Bullgari ekziston. Pakica ka ngritur disa procedura para gjykatës në Strasburg”, u shpreh Davkova.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pamje të rënda/ Momenti kur çifti tenton të grabisë argjendarinë në Shkodër, përleshet me shitëset

Story i radhës

Ftesa e Bekim Sali ironike, Panovski dhe Markovski refuzojnë të bëhen pjesë e KSN-së

Të fundit nga