“Si të duan qytetarët”/ Rama: Do legalizojmë kanabisin edhe për përdorim vetjak

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nëse shqiptarët do ta duan, atëherë do të  legalizohet kanabisi për përdorim vetjak.

Duke iu referuar këshillimit kombëtar, Rama tha se  vitin tjetër do të përfshijnë në mesin e pyetjeve, edhe atë për përdorimin personal të kanabisit.

“Ne do pyesim shqiptarët se kemi pasur shumë njerëz që donin të dinin a ishte legalizimi i kanabisit për përdorim vetjak, do i pyesim vitin tjetër, dol të fusim kanabisin me gramatura minimale.

Unë personalisht nuk ka mendim, kemi bërë shumë debate dhe kam qenë shumë i dyzuar, më shumë për po sesa jo, por i dyzuar, tani jemi shumë të qartë, nëse do thonin shqiptarët po, do e lejonim, pavarësisht se ca thotë të vdekurit (i referohet Berishës), është e sigurt që përdorimi i kësaj lende nuk të ngjallë”, tha Rama.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Detaje të reja e tronditëse për vdekjen e sportistit në Shkup

Story i radhës

Nga nesër ndryshon moti

Të fundit nga