Si ta shfaqni dashurinë në jetën tuaj, sipas profesionistëve

Takimi modern i lezetshëm nuk fillon me një takim, por me një mendim pozitiv. Por a është e mundur të shfaqësh një partner nga ajri? Për disa njerëz, përgjigjja është një po e fuqishme. Julio Alvarez, një trajner 34-vjeçar i udhëheqjes së teknologjisë nga Nju Jorku, tha për TODAY se u takua me bashkëshortin e tij një javë pasi ai shkroi se qëllimi i tij ishte “të lejonte dashurinë”.

Këtu janë këshilla të miratuara nga ekspertët për të shfaqur dashurinë në jetën tuaj

Jini të qartë në atë që dëshironi

Kur punon me klientë të rinj që janë në kërkim të një partneri, trajneri i seksit dhe intimitetit Charelle Thomas fokusohet në përfundimet, jo në fillimet. “Duhet të dini se ku po shkoni. Ju duhet të jeni të qartë në atë që dëshironi, “tha Thomas.

Bëjeni të ndihet e vërtetë

Është një gjë të shkruash një listë cilësish. Është tjetër gjë të besosh se një marrëdhënie e tillë është e mundur – ekspertët thonë se kjo është pjesa më e rëndësishme.

Besoni se është e mundur

Manifestimi, sipas pro, kërkon një kërcim besimi: Duhet të besosh se jeta, ose partneriteti, që dëshiron është me të vërtetë i mundur. Thomas tha të kultivojë ndjenjën e përshkruar më sipër – dhe besoj se mund dhe do të jetë e vërtetë.

Ndërmerr veprime të përafruara

Deri më tani, manifestimi ka qenë një udhëtim reflektues, introspektiv – por në të vërtetë marrja e veprimeve është e nevojshme. “Duhet të ketë një element të të bërit,” tha Kirsten. “Kjo mund të jetë aq e thjeshtë sa të vendosësh veten në skenarë krejtësisht të rinj që nuk do t’i kishit bërë më parë.”

Mbështetni procesin e manifestimit

Manifestimi përfshin brendësimin e besimeve të reja – që do të thotë se nuk ndodh brenda natës. Lisa Stardust, autorja e “Love Deck”, një koleksion ushtrimesh dhe ritualesh për njerëzit që kërkojnë të ftojnë romancën në jetën e tyre, ofron disa këshilla për të vazhduar procesin.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Puthje në qafë e duke kërcyer/ Kryeministrja finlandeze nuk gjen “qetësi”, publikohet një tjetër video e saj

Story i radhës

“Je fiks për Dubai të hash m**in e sheikëve!”/ Qytetarët ‘shpërthejnë’ ndaj polices – ja si reagon ajo

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish