Si ta kuptoni gjatë seksit se ai është i dashuruar me ju?

Kur fillon të biesh në dashuri me dikë, atëherë lind një pyetje specifike: a ndjen ai të njëjtën gjë për mua? Kur ia jepni zemrën dikujt, është shumë e rëndësishme, kështu që është normale të dëshironi të merrni të njëjtën gjë. Pra, jeni duke kërkuar çdo shenjë të mundshme, madje edhe kur bëni seks, për të marrë konfirmimin se edhe ai është i dashuruar njësoj si ju.

Por a është e mundur të kuptosh në seks se dikush është i dashuruar? Ekspertët thonë se po. Janë disa gjëra specifike që duhet të kërkoni gjatë një lidhjeje dashurie, të cilat do t’ju japin përgjigjen që kërkoni.

Kur jemi të dashuruar kemi një mall. Gjatë kësaj faze dhe emocioni të ri ne jemi plot me një “koktej kimik hormonesh” që krijon eufori dhe tension, por edhe një dëshirë të pangopur për tjetrin.

Njerëzit priren të sillen ndryshe gjatë seksit kur janë të dashuruar sepse synojnë të joshin dhe t’i bëjnë përshtypje partnerit. Më poshtë do të gjeni 4 shenja specifike që bëjnë gjatë marrëdhënies seksuale ata që janë të dashuruar.

Jetojnë në momentin dhe janë të hapur në shtrat

Nëse i dashuri juaj është i sigurt nën çarçafë, atëherë kjo mund të jetë një shenjë dashurie. Do të ndjeni sa të hapur janë nga mënyra se si ju shikojnë apo ju prekin. Ata mund të kenë guximin të ndërmarrin rreziqe emocionale duke ju treguar veten duke ju kërkuar atë që duan ose duke ju thënë dëshirat e tyre.

Duan të tejkalojnë kufirin për t’ju kënaqur

Partnerët e dashuruar kanë përparësi kënaqësinë tuaj mbi të tyren. Nëse ata bëjnë gjithçka për t’u siguruar që ju ta shijoni seksin po aq sa ata, atëherë është një shenjë shumë e mirë se kujdesen vërtet për ju. Madje, ndonjëherë mund të anashkalojnë nevojat e tyre për t’ju kënaqur.

Theksojnë butësinë

Një sjellje tjetër që duhet të identifikoni është nëse kanë butësi, sepse mund t’ju tregojë shumë për atë që fshehin në zemrën e tyre. Nëse janë të gatshëm të bëjnë përpjekje për të kaluar kohë me ju, ndoshta me puthje dhe prekje, atëherë e dini që ka një lidhje dhe nuk është vetëm kënaqësi seksuale.

Përpiqen t’ju bëjnë përshtypje

Të qenit i dashuruar është shpesh një dhuratë për vetëbesimin tuaj, por ndonjëherë ndodh e kundërta. Kujdesi kaq shumë për dikë mund t’ju bëjë të ndiheni të pambrojtur dhe kjo në disa raste mund t’i shtyjë njerëzit të fshehin gjërat në dhomën e gjumit për t’i bërë përshtypje partnerit të tyre. Mund t’ju duket se po bëjnë një përpjekje shtesë nga frika se mund t’i konsideroni dashnorë të këqij. Për meshkujt, performanca e tyre ka rëndësi dhe kjo mund të nënkuptojë se ata me të vërtetë po përpiqen shumë për të përjetuar orgazëm partneren ose për ta kënaqur atë.

Të gjithë janë në kërkim të dashurisë dhe është normale të kërkoni këto shenja për personin që ju intereson. Nëse emocionet e përgjegjshme janë të rëndësishme për ju, ekspertët thonë se mund t’i dalloni këto shenja nëse i shikoni nga afër, thjesht duhet të dini se çfarë po kërkon.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

OBSH: Kufizimet e udhëtimit dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Story i radhës

Arifi reagon ashpër ndaj FKK-së: Rregullore të turpshme, tani kanë pëlcitur skandalet  

Të fundit nga