Shtëpia e barit në Vlorë, arrestohen elektriçistët dhe faturisti

Një shtëpi bari është zbuluar ditën e djeshme në qytetin e Vlorës. Një ditë pasi vuri në pranga 40-vjeçarin e identifikuar me inicialet A.Rr., janë arrestuar edhe të persona të tjerë.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “KUSHTRIMI”, u vunë në prangat:

– E. E., 33 vjeç, E. M., 32 vjeç, banues në Vlorë, me detyrë elektricistë pranë OSHEE Vlorë, dhe  M. Rr., 33 vjeç, banues në Vlorë, me detyrë faturist pranë OSHEE Vlorë, për veprën penale “Shpërdorim i detyrës”.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në zonën që ata kishin në monitorim, nuk kanë konstatuar lidhjet e paligjshme të energjisë elektrike në banesën në përdorim nga shtetasi A. Rr., e cila ishte përshtatur si ambient për kultivimin e bimëve narkotike cannabis sativa në kushte laboratorike.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Klopp e lë të hapur derën për vazhdimin e kontratës me Liverpoolin

Story i radhës

Mia Sterjovska përzgjidhet shoqëruesja e dytë e “Miss Europa 2022” në Bejrut

Të fundit nga