Shqiptohen 405 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Po vazhdojnë gjobat ndaj qytetarëve të cilët nuk po respektojnë masat antiCOVID-19.

Vetëm brenda një dite Policia e Kosovës ka shqiptuar 405 gjoba ndaj qytetarëve të cilët nuk i respektuan masat që u vendosen për parandalimin e përhapjes dhe mbrojtës nga koronavirus.

Ndërsa një ditë më parë ka pas më shumë gjoba. Policia njoftoi për 539 gjoba ndaj qytetarëve që përfillen masat kundër COVID-19.

Aktualisht në vend janë 21 mijë e 668 raste aktive me COVID-19.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

ВИДЕО | Мицевски: Новиот премиер ако сакаше легитимитет требаше да побара нови избори

Story i radhës

Këto janë qytetet në Maqedoni me temperatura më të ulëta

Të fundit nga