Shqiptohen 398 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Qytetarët po vazhdojnë që të mos i respektojnë masat antiCOVID-19.

Vetëm brenda një dite policia ka shqiptuar 398 gjoba ndaj personave që nuk i kanë përfillur masat të cilat u vendosen për të parandaluar përhapjen e virusit korona.

Aktualisht në vend janë 30 mijë e 871 raste aktive me COVID-19.

Ndërsa në raportin e fundit IKShPK tregoi për pesë vdekje dhe 2 mijë e 110 raste të reja me koronavirus.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Drejtori i WizzAir në Kukës: Kravata më e mirë që kam pasur, dhuratë nga Rama

Story i radhës

Çair, kopshti për fëmijë “Vesëza” me hapsira të reja moderne ( FOTO)

Të fundit nga