Shqiptari e mposht me nokaut në raundin e parë boksierin brazilian

Boksieri me origjinë nga Kosova, Agron Smakiçi ka shënuar fitore me nokaut qysh në raundin e parë ndaj boksierit Fernando Rodrigo Simoes de Almeida.

Meçi i zhvilluar mbrëmë ishte shumë i shkurtër, me Smakiçin që u tregua i pamëshirshëm, duke arritur nokaut të shpejtë, pa mbaruar raundi i parë.

Meçi u zhvillua në sallën historike të qytetit Ëuppertal të Gjermanisë..

Tani, Smakiçi e ka të hapur derën për ta synuar titullin ndërkontinentalë në ËBA.

Tani, Smakiçi ka gjithsej 20 ndeshje të zhvilluara, ku ka arritur 19 fitore dhe vetëm një humbje.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rexhepi: Disa gabuan dhe u reshtuan me partitë që çdo ditë ofendojnë shqiptarët

Story i radhës

​Zjarr në Derven të Krujës, digjen pemët frutore

Të fundit nga