​Shqipëri, 5 të vdekur dhe 1615 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 5621 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 1615 qytetarë. Gjithashtu, janë regjistruar 5 humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: tre qytetarë nga Tirana të moshave 67-79 vjeç, një qytetare nga Fieri 77 vjeçe, një qytetar nga Durrësi 94 vjeç.

Sipas bashkive, rastet e reja janë nga: 719 në Tiranë, nga 65 qytetarë në Shkodër, Vlorë, 62 në Berat, 57 në Lushnje, nga 53 qytetarë në Fier, Durrës, 51 në Sarandë, 47 në Gjirokastër, 32 në Elbasan, 31 në Kurbin, 26 në Pogradec, nga 20 qytetarë në Kuçovë, Vorë, 18 në Dimal, 17 në Korçë, 16 në Kamëz, 15 në Lezhë, nga 14 qytetarë në Kavajë, Tepelenë, 13 në Mirditë, nga 12 qytetarë në Vau i Dejës, Patos, Mallakastër, nga 11 qytetarë në Gramsh, Skrapar, Përmet, Konispol, Krujë, 9 në Devoll, nga 8 qytetarë në Peqin, Memaliaj, Selenicë, nga 7 qytetarë në Divjakë, Delvinë, nga 6 qytetarë në Poliçan, Malësi e Madhe, nga 5 qytetarë në Shijak, Dibër, Mat, Kolonjë, nga 4 qytetarë në Librazhd, Himarë, Has, Pukë, nga 3 qytetarë në Kukës, Këlcyrë, Prrenjas, nga 2 qytetarë në Roskovec, Bulqizë, Tropojë, Fushë Arrëz, nga 1 qytetar në Klos, Libohovë, Maliq, Belsh.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 125 pacientë, nga të cilët 7 janë në gjendje më të rënduar.

Janë 22,214 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë Shqipërinë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Фејсбук ја блокира страницата на ОМО „Илинден“ додека Стојков разговараше со Пендаровски

Story i radhës

Manipulimet e zgjedhjeve, Prodani informon me detaje FIFA-n

Të fundit nga