Shkolla “Andrea Stefani”, Rama: Në shtator 900 nxënës nisin vitin shkollor me ambiente të reja

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama e ka nisur me publikimin e pamjeve të shkollës së re “Andrea Stefani”.

Sipas kreut të qeverisë, kjo shkollë në shtator do të presë 900 nxënës.

“MIRËMËNGJES dhe me shkollën e re “Andrea Stefani” për 900 nxënës, një super investim në kryeqytet dhe zgjidhje e shumëpritur për fëmijët dhe gjithë komunitetin e zonës së Astirit dhe Laprakës, që shtatori do i gjejë me ambiente të reja, e sipas standardeve, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vrasja e Marigonës në Kosovë, sot dalin para gjykatës Dardan Krivaça e Arbër Sejdiu

Story i radhës

Ndërtimi i shtetit burokracia dhe politika partiake

Të fundit nga