Senegali kualifikohet, eliminon Egjiptin

Senegali kualifikohet në Kampionatit Botëror.

Senegalezët me penallti e mposhtën me rezultat 3:1 Egjiptin.

Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta përfundoi me rezultat 1:0 për senegalezët, ndërsa penalltitë përcaktuan kualifikuesin.

Ndeshja shkoi në vazhdime për faktin se sfida e parë pati përfunduar me 1:0 në favor të Egjiptit.

Futbollisti Dia në minutën e 3-të shënoi për senegalezët. Penalltitë, për Senegalin shënuan: Sarr, Dieng, Mane, ndërsa dështuan Koulibaly e Ciss. Për Egjiptin realizoi El Solia, dështuan Salah, Zico e Mostafa Mohamed.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si ta joshim beben të marrë ilaçin

Story i radhës

Lauka: Lulёzimi dhe vyshkja e Lulzimit

Të fundit nga