Sela solidarizohet me Mickoskin dhe Apasievin

Ka dështuar tentimi i opozitës për destabilizim dhe bllokim të Kuvendit sepse gjatë ditës me 68 vota u miratua propozimi francez për hapjen e negociatave të vendit me BE-në.

Por ajo që ra në sy më së shumti është mungesa e kreut të opozitës Ziadin Sela i cili u rradhit krah lër krah me miqt e tij dhe “shumicës 61” Apasiev dhe Mickoski.

Shtrohet pyetja, a mungoi ose nuk votoi Ziadin Sela për të mos e prishur jaraninë me dyshen opozitare mbështetésit e të cilës dhunuan institucionet dhe tentuan ti sulmojnë bizneset shqiptare nê sheshin Skenderbeu ku edhe tentuan të inskenonin incident të ri ndëretnik.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Grubi: Pritjes shumëvjeçare për të nisur ecjen drejt familjes së madhe europiane sot i erdhi fundi

Story i radhës

Kane, i magjepsur nga Conte

Të fundit nga