Sanksionohen 175 shoferë në Shkup, 65 për vozitje të shpejtë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsejtë 175 gjoba për shkelje të rregullave në trafik, prej tyre: 65 për tejkalim të shpejtësisë, 39 gjoba u janë shqiptuar vozitësve të motoçikletave, 17 për ngasje të makinës pa patentë shoferi.

Sipas MPB-ja janë shqiptuar dhe 6 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 16 për ngasje të makinës në gjendje të dehur dhe 5 të tjera për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Regjim i posaçëm i komunikacionit në Shkup, kjo është arsyeja

Story i radhës

Dy fytyrat e presidentit bullgar Rumen Radev

Të fundit nga