Sane i ofrohet Real Madridit

Një gjë ndodh çdo afat kalimtar veror dhe dimëror, si dhe midis këtyre merkatove është fakti se Real Madridi nuk ndalet kurrë së pranuari oferta.

Disa janë të drejtpërdrejta dhe të tjera, me sa duket më indirekte, me palët që përfitojnë nga bisedat mbi çështje të tjera.

Në kategorinë e fundit mund të përfshihet Leroy Sane, i cili ka kontratë deri në vitin 2025 me Bayern Munichun.

Gjatë negociatave për largimin e Luka Jovic në Fiorentina, ish-lojtari i Real Madridit ndan përfaqësi me gjermanin dhe si e tillë u bë një ofertë.

Lajmi, siç u raportua fillimisht nga Aleix Genero në DefensaCentral, është konfirmuar për MARCA nga të afërmit e sulmuesit të Bayern Munichut.

Të njëjtat burime sqarojnë se në “Santiago Bernabeu” iu kërkua të vlerësonin situatën, pa detaje, shpresa apo angazhime të tjera.

Kjo është praktika e zakonshme e specialistëve të kësaj fushe të klubit, të cilët janë gjithmonë të sjellshëm dhe të afrueshëm, sepse futbolli është një biznes shumë kompleks dhe marrëdhëniet e mira bëjnë ndryshimin.

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se Sane është më afër bashkimit me skuadrën e Carlo Ancelottit.

Në Real Madrid, siç ka raportuar MARCA, ata janë të fokusuar në largimin e lojtarëve.

Ky është prioriteti kryesor në sallën e bordit të Real Madridit dhe mesazhi do të përforcohet në mënyrë që të sigurohet që lojtarët që nuk janë të kërkuar nga klubi të largohen.

Vetëm atëherë dhe në varësi të situatës së atyre që janë me interes, do të jetë e mundur të futen lojtarë të rinj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Buffon: Kam vetëm 2 vite te Parma, nuk jam 100 vjeç

Story i radhës

​RC-W restauron monumentin e NATO-s në Prizren

Të fundit nga