Salah udhëheq sulmin e Egjiptit kundër Bregut të Fildishtë, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 17:00 do të fillojë ndeshja mes Kombëtares së Bregut të Fildishtë dhe asaj të Egjiptit, e vlefshme kjo për fazën e eliminatoreve të Kupës së Afrikës.

Në xhiron e fundit në kuadër të kësaj gare, Bregu i Fildishtë shënoi fitore me rezultat 3:1 kundër Algjerisë, kurse Egjipti e mposhti me rezultat minimal 1:0 Sudanin.

Bregu i Fildishtë dhe Egjipti kanë zhvilluar plot 14 ndeshje mes vete, ku në shtatë prej tyre kanë triumfuar egjiptianët, krahas katër fitoreve sa ka Bregu i Fildishtë, ndërsa në tre ndeshje janë ndarë me barazim.

Ndeshja e sotme do të zhvillohet në stadiumin “Japoma” të Doualas, ku Salah pritet që ta udhëheq Egjiptin drejt fazës së çerekfinales së Kupës së Afrikës.

Tanimë të dy kombëtaret kanë publikuar formacionet me të cilat do ta fillojnë këtë ndeshje, dhe ato zyrtare i gjeni më poshtë.

Bregu i Fildishtë (4-3-3): Sangare; Aurier, Bailly, Deli, Konan; Sangare, Seri, Kessie; Gradel, Pepe, Haller

Egjipti (4-3-3): El Shenawy; El Fotuh, Abdelmonem, Hegazy, El Solia; Fathi, Marmoush, Kamal; Mostafa Mohamed, Mohamed Salah, Elneny   

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Нова трагедија во семејството Филиповиќ: Мајката на Јелена била зад воланот во сообраќајката на мостот „Гоце Делчев“

Story i radhës

Bashkëshortja e Shpat Kasapit rrëfen momentet kur solli në jetë djalin: Pas këtij momenti…

Të fundit nga