Rusia pretendon kontrollin e qytetit Kherson

Ministria ruse e mbrojtjes thotë se trupat e saj tani kanë pushtuar qytetin jugor të Ukrainës, Kherson, shkruan BBC, transmeton Bota sot.

Nëse kjo ka ndodhur, do të thotë që qyteti më i madh në Ukrainë që është kapur nga forcat ruse deri më tani.

Gjatë natës ne raportuam se trupat ruse ishin parë në rrugët e qytetit.

Kryetari i bashkisë tha se stacioni i trenit dhe porti i Khersonit ishin kapur./Bota sot

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Do kthehen apo jo? Semi ‘i vë vulën’ historisë së Borës me Donaldin

Story i radhës

Demokracitë nuk luftojnë mes tyre ato hecin drejt paqes së përjetshme

Të fundit nga